Aktualności - rok szkolny 2013/2014 - semestr II

KOCHANI UCZNIOWIE!

Niech każdy wakacyjny dzień
przyniesie Wam wiele radosnych chwil,
wspaniałych przeżyć i wrażeń.

Spokojnych i bezpiecznych WAKACJI!
wyświetleń:
data: 07.07.2014
Temat:  ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
W piątek, 27 czerwca 2014 r. zakończyliśmy rok szkolny 2013/2014 w poczuciu dobrze wypełnionych obowiązków i zadań. Świadczą o tym liczne nagrody, wyróżnienia i podziękowania - naukowe, sportowe, artystyczne. Nauczyciele spisali się na medal, który - w tym roku - przypadł Pani Iwonie Kuczer, a z rodzicami układa się nam coraz lepsza współpraca.
autor tekstu: p. Piotr Januszek autor zdjęć: p. Piotr Januszek
wyświetleń:
data: 07.07.2014
Temat:  WZOROWY UCZEŃ
Podczas zakończenia roku szkolnego 2013/2014, po raz pierwszy w naszej szkole, wręczone zostały odznaki "WZOROWEGO UCZNIA" tym dzieciom, które osiągnęły najwyższe wyniki w nauce oraz wykazały się przykładnym zachowaniem. Jest to najwyższe wyróżnienie dla ucznia i wszyscy mamy nadzieję, że do końca szóstej klasy, nasi wyróżnieni, zachowają ten tytuł oraz bardzo ładną odznakę. W gronie pierwszych wzorowych uczniów znaleźli się:
autor tekstu: p. Piotr Januszek autor zdjęć: p. Piotr Januszek
ZBIERAJ BATERIE!
OGÓLNOPOLSKI PROGRAM EDUKACYJNY DLA SZKÓŁ
Z końcem roku szkolnego, zakończyliśmy pierwszy etap udziału w ogólnopolskiej akcji „ZBIERAJ BATERIE!”. Nasza szkoła, przez część pierwszego semestru oraz semestr drugi uzbierała 17 kilogramów zużytych baterii co - w przeliczeniu na jednego ucznia - daje wynik 340 gram!
Na pierwszym miejscu w Polsce znalazła się Szkoła Podstawowa Nr 6 w Myślenicach, w której zebrano 9,82 kg w przeliczeniu na jednego ucznia. Oto oficjalne wyniki akcji: www.ecowyobraznia.pl
Gdybyśmy chcieli znaleźć się w krajowej czołówce, to powinniśmy byli zebrać, co najmniej 7,15 kg baterii na osobę, czyli 357,5 kilograma zużytych baterii. Niemniej, nasze 17 kg, to także spory wkład w ochronę środowiska, a udział w akcji spróbujemy nasilić w nowym roku szkolnym.
A zatem - zbierajmy zużyte baterie już w wakacje!
autor:p. Piotr Januszek
data: 03.07.2014
Temat:  KLASOWY FESTIWAL PIOSENKI
26 czerwca 2014 r. w klasie II odbył się Festiwal Piosenki Klasowej. Uczniowie mieli możliwość zaśpiewania swojej ulubionej piosenki. Największą popularnością cieszył się „Rap o zasadach”. Wszyscy wykonawcy dostali dyplomy i upominki.
autor tekstu: p. Agnieszka Barczak autor zdjęć: p. Agnieszka Barczak
wyświetleń:
data: 01.07.2014
Temat:  WYCIECZKA DO BERLINA
Dnia 24.06.2014 nasza szkoła udała się na wycieczkę autokarową do Berlina. Wybraliśmy się do Oceanarium (SEA LIFE) by podziwiać różne gatunki ryb oraz wszystko to co kojarzy się z morzem i oceanem.
autor tekstu: p. Dariusz Kościukiewicz autor zdjęć: p. Agnieszka Barczak
wyświetleń:
data: 22.06.2014
Temat:  Wyjście klasy IV na basen
W dniu 16.06.2014 roku ( poniedziałek) klasa IV z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Płotach wraz ze swoim wychowawcą panem Dariuszem Kościukiewiczem wybrała się na basen...
autor tekstu: p. Dariusz Kościukiewicz autor zdjęć: p. Dariusz Kościukiewicz
Konkurs Matematyczny Rachmistrz
autor:p. Iwona Kuczer
wyświetleń:
data: 09.06.2014
Temat:  FESTYN SZKOLNY
W poniedziałek w naszej szkole odbył się Festyn z okazji Dnia Dziecka. Gościliśmy uczniów wraz z rodzicami oraz wielu zaproszonych gości. Głównym punktem festynu była zabawa z clownem oraz występ szkolnego zespołu „NO NAME”, który dał wspaniały występ.
autor tekstu: autor zdjęć: p. Piotr Januszek
Festyn
wyświetleń:
data: 28.05.2014
Temat:  Język angielski z "użytkownikiem ojczystego języka" :)
28 maja 2014 r. uczniowie klas I-III wraz z wychowawczyniami mogli zwiedzić szkołę językową ELS i uczestniczyć w lekcji języka angielskiego z native speakerem.
autor tekstu: p. Agnieszka Barczakautor zdjęć: p. Agnieszka Barczak
Omnibus Szkolny-Mistrz Wiedzy - sprawozdanie
21 maja 2014 r. uczniowie klas I-III wzięli udział w IV edycji Konkursu Wiedzy „Omnibus Szkolny-Mistrz Wiedzy”. Celem konkursu było sprawdzenie własnej wiedzy z różnych dziedzin, wzbogacanie słownictwa, wyrabianie nawyku zdrowej rywalizacji. O tytuł ,,Omnibusa” walczyło 14 uczniów (5 chłopców i 9 dziewczynek). Uczniowie mieli możliwość wykazania się wiadomościami z ogólnej wiedzy o świecie. W formie ustnej udzielali odpowiedzi na pytania z różnych dziedzin, tj. wiedzy ogólnej, nauk ścisłych, przyrody, literatury i języka, geografii, historii. Zakres wiedzy jakim uczniowie mieli wykazać się na konkursie niejednokrotnie wykraczał poza materiał programowy danej klasy.
Pytania konkursowe były o różnym stopniu trudności, od bardzo łatwych do trudnych. Zwycięzcą konkursu "Omnibusem" został uczeń I klasy: Kamil Pardej.
autor:p. Agnieszka Barczak
wyświetleń:
data: 20.05.2014
Temat:  8. Gminny Turniej Szkół Podstawowych
16 maja 2014 roku po raz ósmy odbył się Gminny Turniej Szkół Podstawowych o Puchar Przechodni Burmistrza Czerwieńska. Uroczystość rozpoczęła się pod ratuszem przekazaniem kluczy od bram miasta, które odbierali reprezentanci SP w Nietkowie.
autor tekstu: p. Iwona Kuczerautor zdjęć: p. Iwona Kuczer
Konkurs Matematyczny Rachmistrz
zobacz regulamin
autor:p. Iwona Kuczer
WYNIKI KONKURSU "KANGUR"
Znamy już wyniki konkursu matematycznego "KANGUR". Maksymalna liczba punktów do zdobycia - ŻAK 105 pkt, MALUCH 120 pkt, BENIAMIN 150 pkt.
zobacz wyniki
autor:p. Iwona Kuczer
wyświetleń:
data: 19.05.2014
Temat:  Wycieczka
14 maja wszyscy uczniowie pojechali do Zielonej Góry na wycieczkę edukacyjną. Niby niedaleko, ale jednak była to atrakcja. Z dworca PKS poszliśmy na Plac Bohaterów, gdzie podzieliliśmy się na dwie grupy: klasy 1-3 i 4-6.
autor tekstu: p. Danuta Kozłowskaautor zdjęć: p. Dariusz Kościukiewicz
wyświetleń:
data: 08.05.2014
Temat:  W OGRODZIE BOTANICZNYM
W środę, tj. 07.05.2014 r. przedszkolaki i uczniowie klas I-III pojechali na wycieczkę autokarową do Ogrodu Botanicznego UZ. Na ogromnej, zielonej przestrzeni mogli zobaczyć piękne, kwitnące kwiaty i krzewy, bardzo wysokie drzewa, roślinność górską, małe rybki w stawach, a nawet żółwie.
autor tekstu: p. Agnieszka Barczakautor zdjęć: p. Agnieszka Barczak
wyświetleń:
data: 08.05.2014
Temat:  AKADEMIA 3 MAJA
29 kwietnia w naszej szkole odbyła się żywa lekcja historii poświęcona 223. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przeniosła nas ona w odległe...
autor tekstu: p. Urszula Lągowskaautor zdjęć:

Gazetka szkolna NSP w Płotach- nr 1

OŁÓWEK I KREDKA TO SZKOLNA GAZETKA
NUMER PIERWSZY - CZY OSTATNI?

Po spotkaniu z Panem Piotrem Pardejem, 15 kwietnia 2014 r. spotkała wszystkich niespodzianka - ukazał się pierwszy - po długiej przerwie - numer szkolnej gazetki w wersji tradycyjnej, czyli papierowej. Zapraszamy do lektury wersji cyfrowej.

Gazetka szkolna NSP w Płotach - nr 1


zobacz
wyświetleń:
data: 21.04.2014
Temat:  PODWIECZOREK EDUKACYJNY, CZYLI DZIEŃ OTWARTEJ SZKOŁY
W poniedziałek, 7 kwietnia 2014 r. nasza szkoła, w ramach Otwartego Dnia, zorganizowała tradycyjny Podwieczorek Edukacyjny. Było to spotkanie, na które zaprosiliśmy - przede wszystkim - rodziców dzieci, które dopiero zapiszą się do przedszkola lub szkoły.
autor tekstu: p. Piotr Januszek autor zdjęć: p. Piotr Januszek
wyświetleń:
data: 21.04.2014
Temat:  SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTÓW OKE
Jak co roku, tym razem 1 kwietnia, szóstoklasiści pisali sprawdzian końcowy OKE - swój pierwszy państwowy egzamin szkolny. Szkoła tego dnia...
autor tekstu: p. Piotr Januszek autor zdjęć: p. Piotr Januszek
wyświetleń:
data: 21.04.2014
Temat:  UNIWERSYTET W PŁOTACH
Można powiedzieć, że rok szkolny 2013/2014 toczy się, w naszej szkole, pod znakiem przyrody eksperymentalnej. Jak pamiętamy, zaczęliśmy jesienią 2013 r. od wyprawy edukacyjnej do "Humanitarium" we Wrocławiu, później odbył się wielki pokaz eksperymentów...
autor tekstu: p. Piotr Januszek autor zdjęć: p. Piotr Januszek
Cukrowy baranek ma złociste różki
Pilnuje pisanek na łączce z rzeżuszki.
A gdy nikt nie patrzy, chorągiewką buja
I cichutko beczy Święte Alleluja!


Na ten świąteczny czas samych radosnych chwil życzą
wszyscy pracownicy NSP w Płotach
wyświetleń:
data: 16.04.2014
Temat:  Wielkanocne śniadanie
Tuż przed świętami wielkanocnymi odbyło się w naszej szkole wielkanocne śniadanie. Do wspólnego stołu zasiedli uczniowie z klas I-V wraz ze swoimi...
autor tekstu: p. Katarzyna Zaremba, p. Joanna Siuda autor zdjęć: p. Katarzyna Zaremba, p. Joanna Siuda
wyświetleń:
data: 16.04.2014
Temat:  "Ciekawi ludzie"
W dniu 15 kwietnia 2013 r. odbyło się spotkanie w ramach działania „Ciekawi ludzie”. Naszym gościem był pan Piotr Pardej – tata Martyny i Kamila z klasy pierwszej.
autor tekstu: p. Katarzyna Zaremba, p. Joanna Siuda autor zdjęć: p. Katarzyna Zaremba, p. Joanna Siuda
wyświetleń:
data: 11.04.2014
Temat:  Wizyta w Obłotnem
W środę uczniowie klas I-III udali się autokarem na fermę strusi w Obłotnem. Niska temperatura i pochmurne niebo początkowo budziły obawy co do powodzenia wycieczki. Jednakże pobyt na fermie dostarczył
autor tekstu: p. Agnieszka Barczak autor zdjęć: p. Agnieszka Barczak
wyświetleń:
data: 05.04.2014
Temat:  MARCHEWKI CHRUPIEMY,
BO ZDROWI BYĆ CHCEMY!
4 kwietnia 2014 r. w klasach I-III odbyło się nietypowe święto – Dzień Marchewki. Tego dnia królował u nas kolor pomarańczowy. Były rozgrywki drużynowe, wybór króla i królowej...
autor tekstu: p. Agnieszka Barczak autor zdjęć: p. Agnieszka Barczak
wyświetleń:
data: 01.04.2014
Temat:  OD ZIARENKA DO BOCHENKA
W środę 26 marca o 8.15 uczniowie naszej szkoły wyruszyli autokarem na wycieczkę edukacyjną do Janowca. Wszyscy czekali na nią z niecierpliwością, gdyż mieli samodzielnie upiec chleb.
autor tekstu: p. Danuta Kozłowska autor zdjęć: p. Agnieszka Barczak
wyświetleń:
data: 09.03.2014
Temat:  SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI
6 marca 2014 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem „POECI DZIECIOM”. Zebranych uczniów i nauczycieli powitała pani dyrektor Danuta Hołownia. Następnie uczennice klasy 6 – Julia Ceremuga i Marcelina Kmita...
autor tekstu: p. Katarzyna Zaremba autor zdjęć: p. Katarzyna Zaremba

Niepubliczna Przedszkole "Wesoła Gromadka" w Płotach

wyświetleń:
data: 03.03.2014
Temat:  Straż Pożarna w przedszkolu
W piątek 28.02.2014 r gościliśmy w naszym przedszkolu przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej z Nietkowa. Podczas wizyty tych wyjątkowych gości dzieci dowiedziały się, że praca strażaków polega nie tylko...
autor tekstu: p. Katarzyna Wojciechowska autor zdjęć: p. Katarzyna Wojciechowska
Piszą o nas w „Polityce”
18 lutego 2014 roku w „Polityce” ukazał się artykuł pt. Dużo, czyli mało. Jego autorkami są Elżbieta Turlej i Joanna Drosio-Czaplińska. Oto link do tekstu:  zobacz
autor: p. Katarzyna Zaremba
Nabór dzieci do Niepublicznego Przedszkola w Płotach
na rok szkolny 2014/2015

Nabór trwa od 5 marca 2014r.
do 26 marca 2014r. do godz. 12.00Nabór dotyczy dzieci zamieszkałych i zameldowanych w Płotach. Rodzice (opiekunowie prawni) ubiegający się o przyjęcie dziecka do przedszkola składają wypełniony czytelnie wniosek.
Wzór wniosku stanowi załącznik do niniejszej informacji.
Druki wniosku zgłoszeń można pobrać w przedszkolu, lub ze strony internetowej NSP w Płotach: www.nspploty.edu.pl
Nabór do przedszkola zgodny jest z obowiązującymi aktami prawnymi oraz Regulaminem przyjmowania dzieci do Niepublicznego Przedszkola w Płotach.
Regulamin jest do wglądu na tablicy informacyjnej przedszkola oraz na stronie internetowej

regulamin rekrutacji - pobierz
wniosek - pobierz
Aktualności - rok szkolny 2013/2014 - semestr I
Nowy plan lekcji
Od dnia 17. lutego zacznie obowiązywać nowy plan lekcji. Zapoznaj się z nim!
autor: Admin
wyświetleń:
data: 06.02.2014
Temat:  Poznaj moc oszczędzania z SKO
Już drugi rok nasza szkoła bierze udział w największym i najstarszym w Polsce programie edukacji finansowej Szkolne Kasy Oszczędności. Dzięki udziałowi w programie ...
autor tekstu: p. Katarzyna Zaremba autor zdjęć:
wyświetleń:
data: 05.02.2014
Temat:  Bal karnawałowy
Uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Płotach bawili się na balu karnawałowym. 30 stycznia 2014 r. od 16:00 do 18:00 na sali gimnastycznej odbył się długo wyczekiwany bal.
autor tekstu: p. Katarzyna Zaremba autor zdjęć:
wyświetleń:
data: 05.02.2014
Temat:  MISTRZ ORTOGRAFII
Podsumowanie zmagań I półrocza 2013/2014
Zgodnie ze szkolnym regulaminem konkursowym w I półroczu roku szkolnego 2013 /2014 odbyły się trzy dyktanda. Udział w zmaganiach wzięło 28 uczniów z klas 3-6.
autor tekstu: p. Katarzyna Zaremba autor zdjęć:
Konkurs czytelniczy
W krainie baśni i bajek
10 stycznia 2014 r. uczniowie z klas 2-4 wzięli udział w konkursie czytelniczym pt. W krainie baśni i bajek. Pytania dotyczyły znajomości baśni H. Ch. Andersena i Braci Grimm. Zdobyć można było 11 punktów. Oto wyniki:
1. Bujewicz Piotr i Motykiewicz Konrad – 11 punktów
2. Wybranowska Michalina i Orzechowski Szymon – 10 punktów
3. Ziemba Brajan – 9 punktów
autor:p. Katarzyna Zaremba
wyświetleń:
data: 05.02.2014
Temat:  Najlepszy czytelnik w naszej szkole
Niepubliczna Szkoła podstawowa w Płotach wspólnie z Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Czerwieńsku Filia w Płotach przyznała tytuły Najlepszego Czytelnika ...
autor tekstu: p. Katarzyna Zaremba autor zdjęć:
Planeta GROSIK odkryta i zdobyta!
Przewodnik Grosik zabrał nas - uczniów klasy II - w podróż na swoją planetę! Podczas wspólnej zabawy zapoznał nas ze znaczeniem pojęć: moneta, banknot, nominał, bilon, awers, rewers, mennica, grosz i złoty. Nauczyliśmy się liczyć pieniądze. Zajęciom towarzyszyła piosenka Od grosika do złotówki. Obejrzeliśmy film pt. O przechowywaniu pieniędzy dawniej i dziś. Doskonaliliśmy umiejętność pracy w grupie. Na ostatnich zajęciach przed feriami przypomnieliśmy sobie za pomocą gry memory sposoby bezpiecznego spędzania czasu wolnego podczas ferii zimowych. Po krótkiej przerwie wakacyjnej wracamy w dalszą podróż!

autor:p. Katarzyna Zaremba

Niepubliczna Przedszkole "Wesoła Gromadka" w Płotach

wyświetleń:
data: 27.01.2014
Temat:  Bal w przedszkolu
W piątek 24.01.2014 r. nasze przedszkolaki miały swój wielki bal karnawałowy. Szkolna sala gimnastyczna stała się na kilka godzin pięknie udekorowaną salą balową.
autor tekstu: p. Katarzyna Dobrychłop autor zdjęć: p. Katarzyna Dobrychłop
wyświetleń:
data: 14.01.2013
Temat:  GDYBYM BYŁ MIKOŁAJEM
20 grudnia 2013 roku w naszej szkole odbyło się rozstrzygnięcie konkursu poetyckiego GDYBYM BYŁ MIKOŁAJEM. Uroczystość prowadziła Cyntia Sikora z klasy IV. Przy cichych ...
autor tekstu: p. Danuta Kozłowska autor zdjęć: p. Piotr Januszek
"Od grosika do złotówki
autor: Katarzyna Zaremba

Niepubliczna Przedszkole "Wesoła Gromadka" w Płotach

wyświetleń:
data: 15.12.2013
Temat:  Pierniczki w przedszkolu
Święta już tuż, tuż. To czas kiedy przypominamy sobie o wielu tradycjach. Ze Świętami Bożego Narodzenia kojarzy się zapach pierniczków, dlatego też nasze przedszkolaki postanowiły je upiec.
autor tekstu: p. Katarzyna Dobrychłop autor zdjęć: p. Katarzyna Dobrychłop
wyświetleń:
data: 13.12.2013
Temat:  GRUDNIOWA WYCIECZKA
Uczniowie klas I-III wraz z paniami Agnieszką Barczak, Joanną Siudą i Ewą Gawędzką wybrali się na szybki kurs robienia pizzy do PIZZERII DOMINIUM. Po zapoznaniu się z historią „Margherity" byliśmy świadkami jej powstawania. Wszyscy byli pod wrażeniem ...
autor tekstu: p. Agnieszka Barczak autor zdjęć: p. Agnieszka Barczak
wyświetleń:
data: 13.12.2013
Temat:  Andrzejki
"Oko ważki, kolec jeża, trzy serdelki niech gotują się cukierki!"

... i się ugotowały :) ...
autor tekstu: p. Agnieszka Barczak autor zdjęć: p. Agnieszka Barczak
wyświetleń:
data: 13.12.2013
Temat:  SZKOLNE WIDZIMISIE
25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się akcja pod hasłem:...
autor tekstu: p. Agnieszka Barczak autor zdjęć: p. Agnieszka Barczak

Niepubliczna Przedszkole "Wesoła Gromadka" w Płotach

wyświetleń:
data: 10.12.2013
Temat:  Mikołajki w przedszkolu
Szóstego grudnia jak co roku odwiedził nas Mikołaj. Oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków. Święty Mikołaj...
autor tekstu: p. Katarzyna Dobrychłop autor zdjęć: p. Katarzyna Dobrychłop

Niepubliczna Przedszkole "Wesoła Gromadka" w Płotach

wyświetleń:
data: 27.11.2013
Temat:  PRZYJAZNY EKO DOMEK
W czwartek i piątek 21-22 listopada 2013 r. nasze przedszkolaki dzielnie pracowały przy wykonaniu pracy plastycznej na Konkurs Ekologiczny pt. DRUGIE ŻYCIE ŚMIECI. Dzieci wykonały pracę, którą nazwaliśmy „Przyjazny Domek". Zabawy było dużo, brudne ubrania, twarze, rączki ale efekt zadowolił chyba nas wszystkich.
autor tekstu: p. Katarzyna Dobrychłop autor zdjęć: p. Katarzyna Dobrychłop

Stowarzyszenie Mieszkańców Płotów i Zagórza

SZANOWNI PAŃSTWO!
     Zarząd Stowarzyszenia Mieszkańców Płotów i Zagórza informuje, że Stowarzyszenie w 2013 roku uzyskało z 1% podatku ze składanych rocznych rozliczeń podatkowych kwotę 3261,70 zł. Wszystkim darczyńcom którzy obdarzyli nas zaufaniem wskazując Nasze Stowarzyszenie – Bardzo Serdecznie DZIĘKUJEMY!
     Tak jak deklarowaliśmy środki te zostaną w 100% przeznaczone na prowadzenie Niepublicznych Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Płotach.
     Chcielibyśmy również przypomnieć wszystkim członkom Stowarzyszenia, że Walne Zebranie Stowarzyszenia ustaliło od 01.07.2013 r. obowiązkową składkę miesięczną w wysokości 1 zł/miesiąc.
     Bardzo prosimy wszystkich członków Stowarzyszenia o przekazywanie składek członkowskich na następujący rachunek bankowy: 46 2490 0005 0000 4600 9896 9280.
     Ponadto prosimy członków Stowarzyszenia, którzy nie odnowili deklaracji członkowskich o pobranie stosownych druków (ze strony internetowej nspploty.edu.pl lub u Dyrektora Szkoły) i złożenie ich.
deklaracja uczetnictwa - pobierz
autor:Zarząd Stowarzyszenia
SPEŁNIŁO SIĘ MARZENIE...
Marzeniem sześcioletniej Oliwki z Zielonej Góry, chorej na białaczkę, było dostać jak najwięcej kartek z życzeniami urodzinowymi. W ciągu ostatnich dni uczniowie naszej szkoły przynosili kartki urodzinowe spełniając jej marzenie. Oliwko, życzymy Ci zdrowia oraz wiele radości z otrzymanych kartek urodzinowych.
autor:p. Agnieszka Barczak
wyświetleń:
data: 24.10.2013
Temat:  NIECH WSZYSTKIE SERDUSZKA SIĘ ŚMIEJĄ....
"Niech wszystkie serduszka się śmieją,
niech wszędzie troski maleją
niech nikt się na świecie nie smuci,
niech zło się w dobro obróci."

Oto zaklęcie, które usłyszeli młodzi widzowie naszej szkoły podczas...
autor tekstu: p. Agnieszka Barczak autor zdjęć: p. Agnieszka Barczak
PASOWANIE NA PIERWSZAKA
We wtorek 15 października 2013 r. do grona uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Płotach dołączyło 13 pierwszoklasistów. Podczas uroczystości pasowania wszyscy byli przejęci. Najmłodszym uczniom w tym ważnym dniu towarzyszyli rodzice, dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz koleżanki i koledzy z klas I-IV . Najpierw uczniowie klasy czwartej wprowadzili młodszych kolegów w świat szkolnej rzeczywistości. Były wiersze, piosenki, rozwiązywanie zagadek. Cała klasa celująco zdała pierwszy szkolny test i pani dyrektor Danuta Hołownia dużym, czerwonym piórem, dokonała pasowania wszystkich dzieci na uczniów naszej szkoły. Potwierdzeniem aktu były pamiątkowe dyplomy oraz rożki obfitości. Niespodziankę dla debiutantów stanowił pyszny tort. Życzymy nowym uczniom wielu sukcesów!
autor:p. Joanna Siuda
wyświetleń:
data: 20.10.2013
Temat:  "Jesienne cudaki"
Jesień to pora roku, która inspiruje do wykorzystywania swoich darów, pobudza wyobraźnię i stwarza możliwość tworzenia różnych artystycznych dzieł. Dlatego też w naszej szkole została zorganizowana wystawa pod hasłem: "Jesienne cudaki". Autorami przepięknych prac były...
autor tekstu: p. Agnieszka Barczak autor zdjęć: p. Agnieszka Barczak
wyświetleń:
data: 05.10.2013
Temat:  PIERWSZA MANUFAKTURA W PŁOTACH!
Październik zaczął się we wtorek, a w każdy pierwszy wtorek miesiąca, od października, właśnie, do maja - nasza szkoła zamieniać się będzie w „Manufakturę”. Manufaktura, to inaczej jakaś fabryka, w której powstają różne wyroby produkowane ręcznie. W przypadku szkoły, będzie to cykl zajęć, podczas których uczniowie nauczą się wytwarzania różnych interesujących „produktów”, np. modeli samolotów,...
autor tekstu: p. Piotr Januszek, autor zdjęć: p. Joanna Hołownia
wyświetleń:
data: 04.10.2013
Temat:  Migawka z zajęć
Wykonanie dobrego rysunku przyrodniczego jest niełatwym zadaniem - trzeba wykazać się spostrzegawczością oraz umiejętnością wyławiania cech ogólnych i charakterystycznych rysowanego obiektu, a także zdolnością przeniesienia wyglądu obiektu na papier przy zastosowaniu prostych środków, np. ołówka. Trzeba przyznać, że uczniowie klasy szóstej...
autor: p. Piotr Januszek - nauczyciel przyrody

II Konkurs Platyczny - Zostań z nami Mikołaju

III Konkurs Literacki - Gdybym był Mikołajem ...

wyświetleń:
data: 27.09.2013
Temat:  Szkoła na kółkach, czyli wrocławska lekcja życia „Humanitarium” ‘2013
W środę, 25 września 2013 r. nasza szkoła wsiadła do autobusu, by udać się na nietypowe lekcje nauki o człowieku, a naszymi salami lekcyjnymi stały się edukacyjne przestrzenie Ogrodów Doświadczeń „Humanitarium” we Wrocławiu. Niezwykły dzwonek na zajęcia, czyli zaproszenie do wejścia, poprzedzone podziałem na trzy klasy, polegającym na wpisaniu korowych numerków na rękach uczniów, nastąpił o godzinie 8.30.
autor: p. Piotr Januszek
SZKOLNA WYPRAWA EDUKACYJNA DO WROCŁAWIA

Humanitarium
(fot.: http://humanitarium.eu/o-nas)


W środę, 25 września 2013 r. uczniowie naszej szkoły wyruszają do wrocławskich Ogrodów Doświadczeń „HUMANITARIUM”, by zwiedzić niezwykłą, bo interaktywną wystawę na temat organizmu człowieka i jego funkcjonowania oraz wziąć udział w warsztatach, a właściwie doświadczeniach laboratoryjnych.
Uczniowie klas I-III wykonają „plastik z mleka”, a uczniowie klas IV-VI stworzą „pachnące laboratorium”. O „Humanitarium” można dowiedzieć się nieco więcej, wchodząc na stronę: humanitarium.eu. Planowany wyjazd do Wrocławia: 25.09.2013 r. godz. 5.00 spod szkoły od strony ul. Szkolnej. Przewidywany powrót, tego samego dnia: między godziną 15 a 16.
autor: p. Piotr Januszek
wyświetleń:
data: 22.09.2013
Temat:  UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014
W poniedziałek, 2 września 2013 r. korytarze szkolne znów zatętniły życiem. O rok starsi i o wiele bardziej mądrzy uczniowie klas II-VI powitali serdecznie pierwszoklasistów, którzy po raz pierwszy w życiu wejdą do sali lekcyjnej, jako uczniowie i pozostaną z nami przez kolejnych sześć lat :)
autor: p. Piotr Januszek
Otwórzmy serca – Pomóżmy Oliwce!
Pięcioletnia O L I W K A jest bardzo chora, a leczenie – drogie. Nie stać na nie rodziny. Zbierając nakrętki, możemy pomóc!
W holu naszej szkoły jest karton, do którego można wrzucać zebrane nakrętki.
NIE BĄDŹ OBOJĘTNY! ZBIERAJ!

Pomagamy Oliwce Pomagamy Oliwce

Rozpoczęcie roku szkolnego 2013-2014
Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2013/2014,
odbędzie się 2 września o godzinie 9.00.
Zapraszamy!!!
autor: Admin
Nowy serwis Niepublicznej Szkoły Podstawowej
Od 1 września 2013 roku witamy wszystkich na nowej stronie internetowej Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Płotach. Wkrótce pojawią sie nowe zakładki i informacje dotyczące szkoły, Przedszkola "Wesoła Gromadka" oraz Stowarzyszenia Mieszkańców Płot i Zagórza.
Zapraszamy!!!
autor: Admin


Wyróżnieni medalem

Wyróznieni medalem

Wzorowy uczeń

Wzorowy uczen

INNOWACYJNA SZKOŁA

INNOWACYJNA SZKOŁA

"NO NAME"

Zespół tańca nowoczesnegoNO NAME

Statystyki