Aktualności - rok szkolny 2015/2016 - semestr I
data: 06.01.2016
Temat:  WYCIECZKA DO FABRYKI BOMBEK W WOLSZTYNIE I MUZEUM POŻARNICTWA W RAKONIEWICACH
We wtorek, 8.12.2015 roku uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Płotach pojechali na przedświąteczną wycieczkę do fabryki bombek w Wolsztynie oraz Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach.
Jeszcze przed zwiedzaniem atrakcji zostaliśmy zaproszeni do Gminnego Centrum Wolsztyna, gdzie młodsze dzieci miały okazję uczestniczyć w warsztatach plastycznych, a dzieci z klas IV-VI uczestniczyć w ścieżce edukacyjnej po Wolsztynie. W fabryce bombek poznaliśmy proces powstawania bombki od szklanej rurki, aż po produkt przeznaczony do sprzedaży. Mieliśmy też okazję zakupić bombki z tej fabryki.
Jeszcze ciekawej było w Muzeum Pożarnictwa, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć jakim sprzętem walczono z pożarami w dawnych czasach i przekonać się jak trudna była i jest praca strażaka. Starsze dzieci (IV-VI) zobaczyły Multimedialną Salę, w której miały okazję uczestniczyć w symulacji pożaru. Młodsze dzieci (I-III) zobaczyły ekspozycje przyrodnicze, które bardzo im się podobały. Wycieczka była bardzo udana i pełna wrażeń.
-------------------------------------
autor tekstu: p. Anna Tabaka
autor zdjęć: p. Anna Tabaka


Wyróżnieni medalem

Wyróznieni medalem

Wzorowy uczeń

Wzorowy uczen

INNOWACYJNA SZKOŁA

INNOWACYJNA SZKOŁA

"NO NAME"

Zespół tańca nowoczesnegoNO NAME

Statystyki