Aktualności - rok szkolny 2015/2016 - semestr I
data: 25.10.2015
Temat:  „Jesteśmy samodzielni w kuchni”
Dnia 22.10.2015r. grupa przedszkolna 3,4 – latków zgodnie z tematem – „Jestem samodzielny w kuchni” pod nadzorem nauczyciela uczestniczyła w praktycznych zajęciach polegających na przygotowaniu posiłku w postaci jarskich kanapek oraz tostów. Dzieci z wielkim zaangażowaniem oraz radością uczestniczyły w zajęciach.
Na początku zaznajomiono przedszkolaków z koniecznością przygotowania i starannego umycia produktów, które później będą używać do wykonania kanapek.
Zrealizowanie powyższego tematu miało na celu zachęcenie dzieci do usamodzielniania się w kuchni, aktywizowania ich do spożywania zdrowych produktów, kształtowania umiejętności bezpiecznego korzystania ze sprzętów i urządzeń kuchennych oraz wyczulenia przedszkolaków na to, aby bardziej skomplikowane czynności wykonywali pod nadzorem rodziców i opiekunów.
Bardzo ważnym aspektem było promowanie zdrowej żywności: warzyw i owoców, których częstsze pojawienie się w jadłospisie dzieci pomoże w zastąpieniu spożywania węglowodanów. Z całości zajęć w tym z degustacji przygotowanych kanapek oraz tostów sporządzono dokumentację fotograficzną.
-------------------------------------
autor tekstu: p. Małgorzata Plekaniec autor zdjęć:p. Małgorzata Plekaniec


Wyróżnieni medalem

Wyróznieni medalem

Wzorowy uczeń

Wzorowy uczen

INNOWACYJNA SZKOŁA

INNOWACYJNA SZKOŁA

"NO NAME"

Zespół tańca nowoczesnegoNO NAME

Statystyki