Aktualności - rok szkolny 2015/2016 - semestr I
data: 22.11.2015
Temat:  KONKURS LITERACKI
W ramach Tygodnia Edukacji Globalnej uczniowie uczestniczyli w warsztatach pt. Skąd przyjechał mój posiłek? Dowiedzieli się, z jakiego państwa pochodzą warzywa i owoce, które trafiają na nasze stoły. Wspólnymi siłami obliczali, ile kilometrów muszą pokonać produkty, by w końcu znaleźć się w Polsce. Zastanawiali się, jakie są zagrożenia związane z transportowaniem żywności na duże odległości. Wszyscy uczniowie obejrzeli filmy animowane, które zachęcały do wybierania lokalnych produktów. Uczniowie z klas I-III przygotowali dla uczestników spotkania zdrowe kanapki właśnie z takich produktów.

Celem edukacji globalnej jest zwiększenie wiedzy o globalnych współzależnościach, złożoności i różnorodności kulturowej świata oraz zmiana nawyków czy dokonywanie bardziej świadomych wyborów w codziennym życiu.
autor tekstu: p. Katarzyna Zaremba, p. Małgorzata Luch autor zdjęć:p. Katarzyna Zaremba, p. Małgorzata Luch