Wszyscy wiemy, czym są jasełka. To przedstawienie wydarzeń ewangelicznych Bożego Narodzenia, zapoczątkowane przez św. Franciszka z Asyżu. 21 grudnia 2016 roku. w Zespole Edukacyjnym w Płotach mieszkańcy Płot i Zagórza uczestniczyli po raz kolejny w jasełkach, przygotowanych przez nauczycieli i uczniów naszej Szkoły. Licznie przybyli widzowie już przed godziną 16:30 wypełnili wszystkie miejsca. Aktorzy, uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Płotach, od dwóch miesięcy przygotowywali się do tego przedstawienia. Nie tylko uczyli się na pamięć swojej roli, ale na próbach ćwiczyli, jak odegrać postać Józefa, Maryi, Trzech królów i pasterzy, aby przedstawić Wielką Miłość przychodzącą do ludzi w maleńkim Dzieciątku. Dzieci przekonująco zagrały również role niegościnnych mieszkańców Betlejem, jak i człowieka, który zlitował się nad Dwojgiem Wędrowców i i użyczył im swoją stajenkę.

To przygotowanie, ćwiczenie ról, przygotowanie scenografii i sam występ odbyło się pod czujnym i pomocnym okiem nauczycieli naszej szkoły. Była to zespołowa praca pracujących w naszej Szkole nauczycieli: pani Kasi Zaremby,  Anny Tabaki, Maji Wiśniowskiej i ks. Roberta Perłakowskiego. Pani Dyrektor Danuta Hołownia wspierała nas skutecznie i dodawała zapału młodym aktorom. Radość i rozrzewnienie wzbudziły w oglądających przedstawienie nasze przedszkolaki, ubrane w biały strój i  wyśpiewujące z radosnym zapałem, że „taki duży i taki mały może świętym być”.
Brawa i aplauz widzów budziły radość młodych aktorów i wynagrodziły im trud, włożony w przygotowanie przedstawienia. Do zobaczenia za rok na kolejnych jasełkach w naszej szkole.

ks. Robert Perłakowski

Grupa przedszkolna (maluszki i starszaki) wystąpiła gościnnie w szkolnych Jasełkach. Zaprezentowali oni piosenkę Arki Noego „Święty uśmiechnięty”. Brawa i aplauz widzów budziły radość młodych aktorów i wynagrodziły im trud, włożony w przygotowanie przedstawienia. Do zobaczenia za rok na kolejnych jasełkach w naszej szkole.

ks. Robert Perłakowski

ozio_gallery_nano