Aktualności - rok szkolny 2015/2016 - semestr I

Niepubliczna Przedszkole "Wesoła Gromadka" w Płotach

data: 10.10.2015
Temat:  CO NAM NIESIE PANI JESIEŃ
W tym tygodniu mówiliśmy o darach jesieni jakie możemy zebrać w naszych ogrodach. Poznaliśmy różne warzywa oraz owoce, które nazywaliśmy, omawialiśmy ich wygląd, zapach, segregowaliśmy (np. wg kolorów, wielkości). Wyodrębnialiśmy części jadalne oraz wymienialiśmy walory żywieniowe. Wyjaśnialiśmy dlaczego cebula zmusza do płaczu. Układaliśmy puzzle z rysunków warzyw oraz szukaliśmy rymów. Na zakończenie wykonaliśmy kukiełki z warzyw, które wykorzystywaliśmy do wspólnych zabaw. Uczyliśmy się też składać życzenia urodzinowe (Erykowi) i dziękować za słodki poczęstunek :-)

Jednakże największą atrakcją dla przedszkolaków okazało się własnoręczne przygotowanie sałatki owocowej oraz soku. Każdy przedszkolak już wie, jak ważne są dla nas owoce – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Sałatka była wyśmienita – nie wiadomo tylko czy dlatego, że owoce były pyszne, czy też dlatego że sami ją przyrządziliśmy?
autor tekstu: p. Maja Wiśniowska autor zdjęć: p. Maja Wiśniowska