Aktualności - rok szkolny 2015/2016 - semestr I

Niepubliczna Przedszkole "Wesoła Gromadka" w Płotach

data: 28.09.2015
Temat:  Odwiedziny Funkcjonariusza Policji Pani Dagmary Wróblewskiej
Rozmowa dotyczyła szeroko pojętego bezpieczeństwa: jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak poruszać się po ulicy, żeby nie doszło do sytuacji niebezpiecznych dla dziecka, komu mogę powiedzieć jak się nazywam, a komu nie? jak przyjąć bezpieczną pozycję w przypadku ataku psa, numery alarmowe. Nasze przedszkolaki posiadają takie wiadomości i swoją wiedzą podzieliły się z panią policjantką, któa uczuliła także, aby zawsze pamiętać o noszeniu elementów odblaskowych Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się opowiadania o codziennej pracy Policji oraz demonstracja sprzętu policyjnego. Dzięki takim spotkaniom na pewno nikt nie będzie obawiał się spotkania z funkcjonariuszem. Policjant będzie kojarzył się przedszkolakom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc. Na koniec każde dziecko otrzymało sylwetki tygryska Lupo do samodzielnego złożenia.
autor tekstu: p. Maja Wiśniowska autor zdjęć: p. Maja Wiśniowska