Aktualności - rok szkolny 2015/2016 - semestr I
data: 18.10.2015
Temat:  PIERWSZA POMOC wg WOŚP
Przedszkolaki i uczniowie brali dziś (16 października 2015 r.) udział w akcji nauki udzielania pierwszej pomocy. Zespół ratowników medycznych, Pani Karolina Rombalska oraz Pan Wojciech Rowecki, poprowadził profesjonalne szkolenie. Po krótkim omówieniu zasad udzielania pierwszej pomocy, wszyscy uczestnicy akcji, mogli przećwiczyć w praktyce zabiegi resuscytacyjne, czyli wykonywanie masażu serca i sztucznego oddychania, a także układanie poszkodowanego w bezpiecznej pozycji - bocznej ustalonej.
Wszyscy byli bardzo zaangażowani w ćwiczenia, co widać na załączonych fotografiach, więc efekty akcji są na pewno imponujące - potrafimy zachować się w sytuacji, gdy ktoś potrzebuje pomocy.
Na zakończenie, dzięki zaangażowaniu Pani Małgorzaty Luch, każdy uczestnik szkolenia otrzymał apteczkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz materiały informacyjne.
Co pewien czas będziemy wracać do tych ćwiczeń, by doskonalić umiejętności udzielania pierwszej pomocy.
autor tekstu: p. Piotr Januszek autor zdjęć:p. Piotr Januszek