Aktualności - rok szkolny 2015/2016 - semestr I
data: 28.11.2015
Temat:  FILHARMONIA
Pierwsze spotkanie z muzyką za nami. Specjalnym gościem był pan Marian Łysakowski – kolekcjoner dzwonków i janczarów. Jego zbiór liczy ponad 700 sztuk dzwon¬ków z 65 krajów świata, z sześciu kontynentów i z 80 miast Polski. Był w trzydziestu krajach Europy, Azji, oraz w Stanach Zjednoczonych. Dzieci w skupieniu słuchały opowieści. Wiedzą już, że największy dzwon w Polsce znajduje się w Licheniu. Potrafią rozróżnić dzwonek wielbłąda, krowy, owcy czy renifera. Nie jest tajemnicą z jakich części składa się dzwon: patrząc od góry ku dołowi z korony, hełmu, krawędzi górnej, płaszcza, wieńca i krawędzi dolnej. Wewnątrz znajduje się serce. Podczas tych muzycznych opowieści mogliśmy się przenieść do kraju, z którego ów dzwonek pochodzi...

Zainteresowanych odsyłam na stronę internetową: przejdź
autor tekstu: p. Maja Wiśniowska autor zdjęć:p. Maja Wiśniowska