3maja

29 kwietnia w naszej szkole odbył się piknik związany z obchodami 225 rocznicy uchwalenia konstytucji 3 Maja 1791 roku. O godzinie 11.00 uczniowie wraz z nauczycielami przeszli ulicami Płotów, niosąc plakaty z hasłami charakterystycznymi dla tego okresu -"Wiwat król", "Wiwat konstytucja", "Niech się święci 3 Maja".

Następnie już w szkole uczennice klasy VI przedstawiły historię uchwalenia konstytucji, a dzieci z klas III recytowały wiersze związane z tym okresem. W trakcie uroczystości pani Lągowska sprawdzała wiedzę uczniów dotyczącą świąt majowych -1, 2 i 3 maja. Wszyscy uczniowie doskonale znali te daty i wiążące się z nimi wydarzenia dzięki lekcjom historii i języka polskiego. Impreza zakończyła się wspólnym piknikiem na holu szkolnym.