NABÓR DO GRUPY MIESZANEJGRY RUGBY TAG

Drużyna: WATAHA RUGBY CLUB ZIELONA GÓRA

Opiekun drużyny w Zespole Edukacyjnym w Płotach: Monika Kaczmarczyk

Tag Rugby to jedna z odmian rugby, stworzona dla najmłodszych graczy. Piłkę można podawać jedynie do tyłu, a punkty zdobywa się poprzez przyłożenia – umieszczenie piłki za linią drużyny przeciwnej.

Z założenia jest to gra bezkontaktowa, ucząca koordynacji wzrokowo ruchowej oraz ucząca podstawowych zasad i nawyków w rugby. Formuła Rugby Tag pozwala na świetną zabawęoraz bezkontaktową grę w rugby, uczy zdyscyplinowania i gry zespołowej.

GŁÓWNE ZAŁOŻENIA UCZESTNICTWA W TRENINGACH:

• Treningi odbywać będą się na terenie Zespołu Edukacyjnego w Płotach, 2 x w tygodniu w ustalone wcześniej dni.
  • Uczestnictwo w treningach jest bezpłatne (treningi opłacane są przez Ministerstwo Sportu i Turystyki)
  • Treningi przede wszystkim skierowane są do klas 4 – 8 szkoły podstawowej, młodsze dzieci również mogą się zapisać

W ustalonym wcześniej terminie odbędzie się TRENING POKAZOWY w ZE Płoty, na którym dzieci spróbują swoich sił i rozwieją wszelkie wątpliwości. Jest to z całą pewnością elitarny sport, każde dziecko odnajdzie się z powodzeniem i będzie czerpało dużo satysfakcji oraz nabędzie nowe umiejętności, nie tylko sportowe, ale również społeczne.

Polecam!

Monika Kaczmarczyk