20 grudnia 2018 roku na długo zapadnie nam w pamięci – tego wieczoru odbyły się w Zespole Edukacyjnym w Płotach tradycyjne Jasełka. Od początku istnienia przedszkola i szkoły, uczniowie prezentują mieszkańcom Płotów i Zagórza swoje umiejętności, talenty i zdolności, ale w tym roku stało się coś niebywałego! Widowisko było tradycyjne, ale pomysł i wykonanie – rewelacyjne! Czegoś tak pięknego jeszcze nie było. Przedszkolaki porwały serca i dusze wszystkich obecnych – cała widownia żywo uczestniczyła w ich prezentacji. Uczniowie także pokazali klasę, czyli maksimum starań. Były recytacje, kolędowanie, opowieść wigilijna ujęte w niesamowity pokaz zaangażowania młodych artystów.

Nauczyciele, a w szczególności panie: Katarzyna Zaremba i Agnieszka Nojszewska jedynie wspomagały wysiłki artystyczne uczniów, którzy stworzyli wspaniałą atmosferę przyjaźni, serdeczności, świętowania i wspólnej zabawy. Uroczystość zwieńczył występ zespołu wokalnego tak cudownego, że publiczność domagała się bisów! Ksiądz proboszcz ufundował z tej okazji, pięknie wydany, śpiewnik jasełkowy, a pani dyrektor przywdziała zielony kapelusik, czym ujęła wszystkie dzieci i dorosłych. Nauczyciele, dzieci i dyrekcja bardzo dziękują wszystkim rodzicom i sympatykom szkoły za pomoc w organizacji widowiska. Dzięki niej mieliśmy dobre nagłośnienie, efekty specjalne, dekorację holu, poczęstunek oraz mocno wzbogacone występy. Po tym spotkaniu, wielu gości przekazywało uczniom i nauczycielom swoje wrażenia, podziękowania i gratulacje. To nas cieszy i inspiruje – już myślimy o kolejnym roku, następnych jasełkach – jak je przygotować, by atmosfera spotkania była – co najmniej – taka, jak w tym roku. Jasełkowy wieczór ‘2018 był okazją składania sobie życzeń udanych Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku, z którymi wychodzimy do wszystkich mieszkańców Płotów, Zagórza, a także okolicznych wsi i miast! Wszystkiego dobrego!