7.11.2018 roku odbyły się w naszej szkole obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Był to dzień bardzo uroczysty, uczniowie nosili przepiękne kotyliony przygotowane na lekcji techniki pod kierunkiem Pani Ewy Filinowicz, a także ubrani byli na galowo. W pierwszej części uroczystości dzieci wysłuchały hymnu państwowego a następnie uczennica Klaudia Hlebik z klasy VIII przekazała informacje na temat pierwszej wojny światowej i roku 1918 na ziemiach polskich. Uroczystość uświetnili uczniowie: Zuzanna Adamska, Marcin Mazur i Magdalena Rogalska recytując wiersze z tego okresu. Następnie wysłuchaliśmy ulubioną pieśń marszałka Piłsudskiego ,,My Pierwsza Brygada’’. Ostatnim punktem uroczystości była projekcja filmu ,,O odzyskaniu niepodległości’ Następnie Pani Dyrektor Danuta Hołownia podziękowała wszystkim uczniom i nauczycielom za udział w obchodach Święta Niepodległości i życzyła miłego świętowania.

Urszula Lągowska