Dnia 12 kwietnia 2018 r. w ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Bezpiecznego Internetu, w Zespole Edukacyjnym w Płotach odbyła się uroczystość pod hasłem „Zagrożenia w sieci internet. Wszystkie działania w naszej szkole były realizowane od stycznia do kwietnia 2018r. Głównym ich celem, było propagowanie idei bezpiecznego dostępu do zasobów internetowych, pogłębieniu świadomości na temat kreowania własnego wizerunku w cyberprzestrzeni, uświadomienia zagrożeń płynących z Internetu i przeciwdziałanie im. W ramach tego przedsięwzięcia, każda klasa podjęła aktywność związaną z przypomnieniem zasad bezpiecznego korzystania z zasobów sieciowych. Dla klas I- VII przeprowadzone zostały zajęcia o tej tematyce. Ogłoszone zostały konkursy: plastyczne, literackie, na pokaz multimedialny oraz film. Ważnym elementem obchodów, była wystawa prac plastycznych, prezentacje projektów uczniowskich na forum szkoły dla uczniów, rodziców i nauczycieli- filmu (klasa VII) i pokazów multimedialnych (klasa V i VI). Ponadto, w klasach IV- VII przeprowadzona została pogadanka przez przedstawiciela Policji nt. skutków prawnych niewłaściwego korzystania z Internetu oraz uzależnień od urządzeń komputerowych i Internetu. Ukoronowaniem obchodów Dni Bezpiecznego Internetu, było rozdanie wielu dyplomów laureatom konkursów oraz materiałów edukacyjnych dla rodziców w formie ulotek.

Ewa Filinowicz