Na początku stycznia 2018 roku, pojawił się w naszej szkole nowy kolega – Stanisław Przyrodniczy, zwany też Bibi. Stachu, bo tak zwracają się do niego uczniowie, pomaga nauczycielowi przyrody prowadzić zajęcia. Rozmawia chętnie z dziećmi, głównie z klasy czwartej i piątej. Wszystko wskazuje na to, że jest lubiany, co nie dziwi, ponieważ sam uwielbia przebywać w towarzystwie uczniów.

Pod nieobecność nauczyciela pilnuje pracowni przyrody tak, by nie wkradł się żaden bałagan. Wydaje się, że zagości w naszej szkole na dłużej – ma wiele pomysłów, które omawia z nauczycielem i stara się dobrze reprezentować interesy dziecięce, bacznie obserwując, komu potrzebne jest wsparcie, pomoc, zachęta czy uśmiech.