24 maja 2017 r. uczniowie klas 2-6 udali się w pełną wrażeń podróż do stolicy Wielkopolski. Do Poznania dojechaliśmy pociągiem, natomiast po mieście poruszaliśmy się tramwajem lub pieszo.

W kinie obejrzeliśmy film pt. Hubble w technologii 3D. Film przedstawia ostatnia wyprawę do Hubble'a. Misją siedmiorga astronautów jest uratowanie słynnego orbitalnego obserwatorium. Dzięki towarzyszącej im kamerze IMAX 3D dowiedzieliśmy się jak przebiegała ich podróż.  Po projekcji udaliśmy się na zajęcia warsztatowe Bliżej wszechświata – kosmiczna przygoda.

Kolejnym punktem naszego programu były odwiedziny w Starym ZOO. W pawilonie zwierząt zmiennocieplnych mogliśmy podziwiać m. in. egzotyczne gatunki płazów (np. jaskrawo ubarwione drzewołazy czy gigantyczne żaby – kurczaki górskie), barwne ryby raf koralowych, kajmany okularowe, kilkumetrowe pytony tygrysie czy jadowite jaszczurki – helodermy meksykańskie.  

W poznańskiej palmiarni zachwyciła nas m.in. roślinność subtropikalna, tropikalna, rośliny wodne czy sukulenty z Ameryki.

Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do swoich domów.

Tekst: Katarzyna Zaremba

Zdjęcia: Teresa Tropak

 

ozio_gallery_nano