19 maja 2017 r. zaczęły się Dni Czerwieńska. Tradycyjnie o 10.00 rano młodzież szkolna stawiła się pod ratuszem. Burmistrz Piotr Iwanus przekazał dzieciom klucz do bram miasta. Następnie wszyscy ruszyli barwnym korowodem, który nosił nazwę Świat motyli, na boisko gimnazjum. Tam pracownicy domu kultury przygotowali różnorakie zmagania, w których startowała młodzież z pięciu szkół.
W czasie Gminnego Turnieju Szkół Podstawowych o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Czerwieńsk uczniowie rywalizowali w konkurencjach sportowych: Toczą się kule, Krykiet, Domino, Lato, Żabki oraz odpowiadali na pytania związane z naszą gminą i  lekturą Akademia Pana Kleksa.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Marta Róg (kapitan), Brajan Ziemba, Magdalena Rogalska, Szymon Orzechowski, Oliwia Niesyn, Natalia Sikora, Konrad Motykiewicz, Piotr Bujewicz.

Wyniki rywalizacji wyglądają następująco:

1. Publiczna Szkoła Podstawowa w Czerwieńsku

2. Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Płotach

3. Publiczna Szkoła podstawowa w Nietkowie

4. Publiczna Szkoła Podstawowa w Nietkowicach

5. Publiczna Szkoła Podstawowa w Leśniowie Wielkim


Serdecznie gratulujemy nasze ekipie! Jesteście WIELCY!

Katarzyna Zaremba

ozio_gallery_nano