28  kwietnia w naszej szkole odbył się piknik związany z obchodami 226 rocznicy uchwalenia konstytucji 3 Maja 1791 roku. Nauczycielka historii przedstawiła wydarzenia związane z jej uchwaleniem. Następnie uczennica klasy V wyrecytowała wiersz związany z tym okresem. W trakcie uroczystości pani Lągowska sprawdzała wiedzę uczniów dotyczącą świąt majowych - 1, 2 i 3 maja. Wszyscy uczniowie doskonale znali  te daty i wiążące się z nimi wydarzenia dzięki lekcjom historii i języka polskiego.  Następnie  uczniowie wraz z nauczycielami przeszli ulicami Płotów, niosąc plakaty z hasłami charakterystycznymi dla tego okresu - ,,Wiwat król ”,  ,,Wiwat konstytucja ”,  ,,Niech się święci 3 Maja ”. Impreza zakończyła się  wspólnym piknikiem na holu szkolnym i spożywaniem smakołyków.

Urszula Lągowska